صفحه بعد ح صفحه قبل

ح

حاریش ، میکائیل :
متولد سال 1936 در رومانی ، و در سال 1950 به فلسطین مهاجرت کرد . لیسانس اقتصاد و علوم سیاسی ( از دانشگاه عبری بیت المقدس ) ، دبیر کل حزب کارگر ( 1989 ) ، و در سال های 1988 و 1992 از سوی حزب مذکور به نمایندگی مجلس انتخاب شد . ( دبیر سازمان دانشجویی حزب \" ماپای \" ، همکاری در تاسیس \" هامیشمرت هاتزایر \" حزب ماپای ، رئیس امور بین الملل حزب کارگر ، رئیس \" هاگ لشیولوو \" حزب کارگر ، عضو هیات رئیسه شورای انتشارات یهودیان روسی تبار اسرائیل ، عضو انجمن اسرائیل ، نماینده کنست 1973 . از آثار وی می توان مقاله هایی درباره انرژی و روابط خارجی اسرائیل نام برد . )

حازان ، یعقوب :
سیاستمدار اسرائیلی . متولد سال 1899 در \" برست لیتووسک \" ( در روسیه ی آن زمان ) ، از مؤسسین جنبش جوانان \" هاشومیر هاتزایر \" . در سال 1922 به فلسطین مهاجرت کرد ، از جمله مؤسسین کیبوتس \" هایمیک \" و کیبوتس \" هارتزی \"، دبیر کمیته اجرایی سازمان هیستادروث به مدت چندین سال. وی به همراه \" مایر یعاری \" برای سال ها ریاست کیبوتس \" هارتزی \" و نیز رهبری حزب \" ماپام \" را به عهده داشت . رهبری شخص \" یعاری \" اساساً نشات گرفته از افکار و نوشته های وی می باشد ، و رهبری شخص \" حازان \" نیز برگرفته از شخصیت پویای رهبری وی بوده است . انتخاب در اولین دوره ی کنست در 1949 و ادامه عضویت در مجلس تا سال 1973 و سخنگوی اصلی حزب ماپام در امور خارجی و نظامی . وی همواره از پیوستن به هیات دولت امتناع ورزید و همین امر باعث شد که نمایندگان ماپام را در ردیف رهبران رده دوم قرار دهد . در سال 1969 وی از جمله طراحان هم پیمانی بین ( احزاب ) ماپام و کارگر می باشد ، ولی در عین حال همواره با ادغام ( در احزاب دیگر ) یا انحلال ماپام مخالفت کرده است . حازان رهبر جناح راست ماپام به شمار می آید و مواضع امنیتی وی همواره تند و افراطی یا بازگونه ( شاهین وار ) بوده است . وی غالباً از جمله یاران و نزدیکان به رهبران حزب کارگر به ویژ گلدا مایر بوده است . به خاطر همکاری با \" جامعه اسرائیل \" در سال 1989 \" جایزه اسرائیل \" را نصیب خود کرد .


حنگبی ، تساحی :
متولد 26 فوریه 1957 در قدس ، لیسانس روابط بین الملل از دانشگاه عبری ( بیت المقدس ) ، متاهل و دارای فرزند پسر . در اوایل دهه 90 رئیس دفتر اسحاق شامیر نخست وزیر بود ، و در ژوئن 1992 از سوی حزب لیکود نماینده کنست شد .

صفحه بعد فهرست صفحه قبل