صفحه بعد عملياتي كه رژيم صهيونيستي را به لرزه در آورد صفحه قبل
  پس از عمليات شهادت طلبانه و متهورانه «مجدو» كه توسط شيهد «حمزه سمودي» (18ساله) يكي از مجاهدان سرايا القدس شاخه نظامي جنبش جهاد اسلامي فلسطين انجام شد، ديگر بايد صهيونيست ها مسأله و هدفي به نام از بين بردن مقاومت فلسطين را از فكر خود بيرون سازند.
به نوشته هفته نامه «الانتقاد» هم اكنون جامعه صهيونيستي در چنان بحران روحي گرفتار شده است كه هر صهيونيست سايه «ملك الموت» را بالاي سر خود حس مي كند.
روزي نمي گذرد كه صهيونيست ها در برنامه هاي خبري خود افزايش تعداد تلفات خود را از انتفاضه چه كشته و چه مجروح ملاحظه نكنند، پس از هر عملياتي هم مسؤولان و كارشناسان امنيتي در نطق هاي خبر از آماده باش كامل نيروهاي امنيتي داده و مي گويند كه سازمان هاي اطلاعاتي معتقدند كه مجري عمليات فلان از فلان منطقه آمده و ظاهرا به فلان شكل و از اين طريق دست به اين عمليات زده است.
در اين راستايك افسر بلند پايه رژيم صهيونيستي در مورد عمليات «مجدو» كه در تاريخ 15 خرداد 1381 انجام گرفت، اعلام كرد،‌ محل عمليات اصلا به طور تصادفي انتخاب نشده است، زيرا موقعيت آن نزديك به زندان «مجدو» است و زندانيان امنيتي (مجاهداني كه توسط رژيم صهيونيستي دستگير و زنداني شده اند) مي توانند از سلول هاي خود اين عمليات را مشاهده كنند، ‌مجريان عمليات مي خواستند به همرزمان خود بگويند كه ما همچنان با شما هستيم، زمان اين عمليات هم همزمان با سالگرد جنگ ژوئن1967 بود.
در كنار آن نبايد همزماني اين عمليات با حضور جورج تنت رييس سازمان (سيا) در فلسطين اشغالي را از نظر دور داشت.
اين عمليات شهادت طلبانه كه طي آن 18 نظامي صهيونيست به هلاكت رسيدند،‌ بازتاب گسترده اي در رسانه هاي گروهي منطقه اي و جهاني داشت، كارشناسان مختلف اين عمليات جنبش جهاد اسلامي فلسطين از حيث روش و انتخاب هدف،‌ محل و زمانبندي نقطه عطفي در عمليات هاي شهادت طلبانه و مبارزات نيروهاي مقاومت فلسطيني دانستند.
هفته نامه الانتقاد در اين باره اين عمليات نوشت: عمليات شهادت طلبانه چهارراه «مجدو» كه منجر به هلاكت 18 نظامي صهيونيست و مجروح شدن بيش از چهل تن ديگر از نظاميان شد شاخص هاي متعدد و گاه منحصر به فردي را با خود به همراه دارد.
اين عمليات از نظر كشته هاي صهيونيست ها يكي از پر تلفات ترين ها به شمار مي رود، همچنين هدف اين عمليات نظاميان صهيونيست بوده و نه شهرك نشينان، در كنار آن اين اولين باري است كه مجاهدان فلسطيني از اتومبيل هاي بمب گذاري شده كه يك شهادت طلب آن را مي راند براي ضربه زدن به اهداف مورد نظر بكار مي برد.
انفجار حاصل از اين عمليات بسيار گسترده و وسيع بوده است به نحوي كه كارشناسان نظامي صهيونيستي حجم مواد منفجره بكار رفته در اين عمليات راده ها كيلوگرم اعلام كرده و در پي يافتن تركيبات و نوع اين مواد هستند.
محل عمليات از نظر موقعيت جغرافيايي از مناطق خودگردان نسبتا دوراست، اين در حالي است «سرايا القدس» يك بارپيش تر نيز عمليات شهادت طلبانه اي را در همين منطقه انجام داد تا زندانيان فلسطيني دربند رژيم صهيونيستي خبرگريه و شيون زندانبانان خود كه از طريق برجهاي ديده باني زندان شاهد حجم تلفات صهيونيست ها بودند، را به جهانيان منتقل كنند.
اين عمليات شهادت طلبانه بار ديگر شكست حملات سركوبگرانه صهيونيستي عليه ملت فلسطين را به اثبات رساند و نشان داد كه سياست هاي كشتار عليه ملت فلسطين كارايي ندارد،‌اين عمليات همچنين حباب اطميناني را كه صهيونيست ها براي جامعه صهيونيستي با اين ادعا كه جنبش هاي مقاومت فلسطيني را از بين برده اند و ضربات مهلكي را بر پيكر اين جنبش وارد آورده و آنها قادر به احياي دوباره خود نيستند از بين برد تا كابوس رعب و وحشت روزانه همچنان بر جامعه صهيونيستي حاكميت داشته باشد.
از طرف ديگر، اين عمليات روحيه ملت و گروه هاي مقاومت فلسطين را بالا برد، به خصوص كه برخي به اين باور رسيده بودند كه ضربات وحشيانه اي كه صهيونيست ها بر شهرهاي فلسطيني وارد آوردند كارايي گروه هاي فلسطيني را از بين برده است، حتي برخي معتقد بودند كه «سرايا القدس» شاخه نظامي جنبش جهاد اسلامي فلسطين پس از آن مقاومت دليرانه در اردوگاه جنين و شهادت «محمود الطوالبه» فرمانده سرايا القدس به همراه بسياري از فرماندهان و مجاهدينش براي بازسازي خود نياز به زمان زيادي دارد.
اين در حالي است كه مجري اين عمليات از شهر جنين و دقيقا از منطقه «الجبريات» بود و با اجراي اين عمليات خط بطلاني بر تمامي اين عقايد كشيده شد.
اين عمليات به اهداف سياسي بزرگي هم دست يافت، يكي از عمده ترين اهداف اين عمليات پاسخ قاطع و مناسب به طرح ها و مذاكراتي است كه در بمباران هاي تبليغاتي و طي روزهاي قبل از عمليات به خورد ملت فلسطين مي رفت و در رأس آن طرح اصلاحات آمريكايي براي تشكيلات خودگرادان بود.
اين عمليات درحالي انجام شد كه «جورج تنت» رييس سازمان جاسوسي آمريكا (سيا) هم در منطقه حضور داشت.
«الانتقاد» ارگان حزب الله لبنان افزود اين تنها عمليات نيروهاي مقاومت فلسطين نبود بلكه سرايا القدس كمين نيز براي يك جيپ نظامي صهيونيستي در نزديكي گذرگاه «كيتسوفيم» در جنوب نوار غزه نصب و توانستند با انفجار بمبي اين جيب نظامي صهيونيستي را منهدم و متلاشي سازند با وجود آنكه مجاهدين فيلمي از اين عمليات نيز تهيه نمودند، اما صهيونيست ها ادعا نمود كه تلفات جاني دراين عمليات وجود نداشته است.
در همين راستا روزنامه انگليسي گاردين هم با درج عكس بزرگي از محل حادثه كه در آن روي يك تفنگ سوخته در آخر اتوبوس زوم شده بود گزارش «سوزان گولدنبرگ» خبرنگار خود در سرزمين هاي اشغالي را به چاپ رساند كه طي آن اين خبرنگار كشته شدن 18 نظامي صهيونيستي را ضربه اي مهلك براي كابينه رژيم صهيونيستي و فشاري بسيار سنگين بر شارون توصيف نمود.
فايننشال تايمز فرداي عمليات تحليلي را به قلم «شلمومو بن عامي» وزير خارج اسبق رژيم صهيونيستي به چاپ رساند كه طي آن وي ضمن اذعان به شكست رژيم صهيونيستي در حفظ مناطق اشغالي 1967 خواستار تخليه كامل شهرك هاي اين مناطق شد.
روزنامه تايمز هم خواستار دخالت آمريكا براي نجات رژيم صهيونيستي شد.
الشرق الاوسط روزنامه عرب زبان چاپ لندن هم با چاپ گزارش مفصلي از عمليات «مجدو» نوشت به رغم محاصره كامل جنين توسط ارتش رژيم صهيونيستي و پايان عمليات «ديوار بازدارنده» كه صهيونيست ها آن را براي ريشه كن نمودن بستر عمليات هاي شهادت طلبانه آغاز نمدند يك مجاهد شهادت طلب از تمامي اين حلقه هاي محاصره و حتي از خط سبز (مرز بين فلسطين اشغالي سال 1948 و ديگر مناطق فلسطين كه در سال 1967 به اشغال صهيونيست ها درآمد) هم عبور نموده و عمليات شهادت طلبانه اي را عليه يك اتوبوس خط شماره 830 شركت «ليگد» كه مملو از سربازان و نظاميان صهيونيست بود انجام داد.
الشرق الوسط به نقل از بيانيه جنبش جهاد اسلامي فلسطين مجري اين عمليات را عضو دسته «شهيد خالد زكارنه» اعلام كرد.
روزنامه آمريكايي واشينگتن پست هم ضمن اشاره به اينكه اين عمليات در سي و پنجمين سالگرد اشغالي قدس انجام گرفته به نقل از شيخ عبدالله شامي سخنگوي جنبش جهاد اسلامي فلسطين در فلسطين اشغالي نوشت رژيم صهيونيستي تا زماني كه فلسطين را درد اشغال خود دارد امنيت را لمس نخواهد كرد.
شيخ عبدالله شامي اين عمليات را بخشي از مقاومت و پاسخ ملت فلسطين به جنايات رژيم صهيونيستي توصيف نمود.
خبرنگار واشينگتن پست هم از محل خبر داد:‌ پس از انفجاري مهيب اتوبوس دوبار زير و روشد و پس از چندي جزاسكلتي سوخته چيزي از آن باقي نماند، ‌شاهدان عيني وضعيت را پس از برخورد اتومبيل بمب گذاري شده به اتوبوس يك جهنم توصيف نمودند.
اشاره مي شود پس از آنكه شهيد حمزه سمودي اتومبيل بمب گذاري شده را منفجر نمود،‌ انفجارهاي متعدد ديگري نيز در اتوبوس به وقوع پيوست كه بر شدت آتش سوزي و حجم تلفات دشمن صهيونيستي افزود،‌ اين انفجارها متعلق به مهماتي بود كه سربازان صهيونيست به همراه خود داشتند.
صفحه بعد صفحه قبل